Hotel Beatriz

  • Gratis Wi-Fi på offentlige områder

Hotel Beatriz ligger i Costera Acapulco og lige ved siden af Hornos Strand som er 10 minutters kørsel fra Playa Condesa.

Serverer af et udvalg af mad Bon sai og El Amigo Miguel er en 5-minutters gang væk.

Acapulco center kan man nå inden for 20 minutters gang. Det er også blot 15 minutters kørsel fra Playa La Angosta. Du kan komme til San Diego-fortet om få minutter i bil. Aca "Cine Rio" busstoppested ligger 5 minutters gåtur fra hotellet.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Hotel Beatriz Acapulco
Acabay Hotel & Beach Club
pris kun for mobil

Acabay Hotel & Beach Club

70 m fra overnatningsstedet
Condominio Twin Towers
pris kun for mobil

Condominio Twin Towers

105 m fra overnatningsstedet
USD 34 USD 31
pr. nat
Hotel Miami Acapulco
pris kun for mobil

Hotel Miami Acapulco

126 m fra overnatningsstedet
USD 62 USD 56
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Acapulco Lufthavn
    23 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentlige områder

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Spisemuligheder

    • Udendørs spiseområde

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 12:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🌇
      Hvor langt er byens centrum fra et Hotel Beatriz?
      Man kan komme til Acapulco inden for en 20 minutters gang fra et Hotel Beatriz.
    • Er Hotel Beatriz tæt på lufthavnen?
      Hotel Beatriz ligger inden for 25 km fra Acapulco lufthavn og kan nås med en 22 minutters me bil.
    • Har det Hotel Beatriz en swimmingpool?
      Ja, det Hotel Beatriz har en swimmingpool.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Acapulco Lufthavn
    23 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Hotel Beatriz Acapulco

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk